Kursy na prawo jazdy, Jak przygotować się do nauki jazdy?

Kursy na prawo jazdy – kompleksowa oferta

Kurs prawa jazdy składa się z dwóch części. Pierwsza to część wykładowa, na której poznajemy wszystkie przepisy ruchu drogowego, by móc zdać część teoretyczną egzaminu. Po zakończeniu wykładów rozpoczyna się druga część kursu – praktyczna. Pierwszy raz za kierownicą przysparza zwykle sporo nerwów i stresu, zwłaszcza jeśli faktycznie nigdy nie prowadziliśmy samochodu nawet przez chwilę. Jak więc się odpowiednio przygotować do nauki jazdy?

Opanowanie stresu i nerwów

Już od momentu, gdy dowiadujemy się o terminie pierwszej lekcji jazdy, zaczynamy odczuwać związany z tym stres, nerwy, niepokój i emocje. Warto zastosować podstawowe sposoby radzenia sobie ze stresem i techniki relaksacyjne. Myślmy o tym, jak o cennym doświadczeniu, a nie utrapieniu. Pierwsze lekcje są zwykle najbardziej stresujące i ekscytujące. W końcu to dla nas nowość. Na szczęście nie jest tak, że od razu siadamy po stronie kierowcy i od razu wyjeżdżamy w miasto. Pierwsze lekcje odbywają się jeszcze na placu manewrowym. Mamy czas na zapoznanie się z pojazdem i szlifujemy manewry, w tym słynną kopertę, którą trzeba zaliczyć na egzaminie praktycznym. Dopiero później wyjeżdżamy w miasto. Początkowo też instruktor nie wypuszcza nas od razu na najbardziej ruchliwe ulice w mieście. On wie, że my dopiero zaczynamy. Pomocna w opanowaniu stresu może być też rozmowa z osobami mającymi już za sobą kurs i egzamin.

Zobacz nasz cennik kursów - osk-natan.pl/cennik/

Pierwsza lekcja jazdy – jak się przygotować?

Jeśli dobrze się przygotujemy, na drodze spotka nas mniej przykrych niespodzianek. Należy pamiętać, że nauka jazdy jest po to, aby utrwalić wiedzę zdobytą na wykładach i nauczyć się ją stosować w praktyce. Aby przygotować się do pierwszej jazdy, warto zapoznać się z samochodem. Jeśli mamy dostęp do jakiegoś auta (rodziców, brata, kolegi), usiądźmy za kierownicą i spędźmy w nim trochę czasu, by poczuć się jak prawdziwy kierowca. To sprawi, że poczujemy się bardziej komfortowo, podczas gdy będziemy musieli przejąć kontrolę nad pojazdem. Na pierwszej lekcji instruktor pokazuje samochód i tłumaczy różne rzeczy związane z prowadzeniem samochodu. Jednak to jest też czas na to, by zadać mu swoje pytania. Warto zapisać je sobie na kartce albo w notatniku. Ostatnia rada może zabrzmieć nieco dziwnie, ale warto zaplanować sobie też...odpowiedni strój. Musimy czuć się jak najbardziej komfortowo, więc ubiór też jest ważny. Najlepiej ubrać się na sportowo – jeansy damskie lub męskie, buty sportowe czy bluza, to najlepszy wybór. Dodatkowo panie muszą pamiętać, by nie zakładać szpilek. Do naciskania pedałów potrzebne jest wygodne obuwie.

Nauka jazdy może być przyjemnością

Opanowanie stresu, przygotowanie mentalne, a nawet przygotowanie odpowiedniego ubrania sprawi, że nauka jazdy stanie się przyjemnością. W końcu każdy jej dzień zbliża nas do upragnionego prawa jazdy. Warto pamiętać, że instruktorzy są doświadczonymi osobami, które wiedzą, w jakim jesteśmy miejscu i mają odpowiednie podejście nawet do osób, które mają do czynienia z samochodem pierwszy raz w życiu. Nie można też zrażać się, jeśli pierwsza jazda nie pójdzie nam dobrze. W jeden dzień się jeździć nie da nauczyć. To długotrwały proces i czeka nas kilkadziesiąt godzin jeżdżenia, zanim będziemy mogli zdać egzamin i osiągnąć nasz cel, czyli prawo jazdy i możliwość podróżowania własnym samochodem. I właśnie ten moment, kiedy usiądziemy po raz pierwszy za kierownicą naszego samochodu będzie zwieńczeniem całego trudu nauki i stresu podczas niełatwego egzaminu.

Nasza oferta obejmuje kursy na prawo jazdy kategorii A, A1, B, A+B dla początkujących adeptów kierownicy oraz jazdy doszkalające, dla osób, które po latach absencji za kierownicą chcą powrócić do czynnego jeżdżenia. Nasz ośrodek jest doskonale przygotowany pod względem technicznym i merytorycznym. Dysponujemy materiałami szkoleniowymi do egzaminów przeprowadzanych według zasad wprowadzonych w roku 2013. W naszej szkole kursanci mogą korzystać z takich samych samochodów i motocykli, które obowiązują na egzaminie.
Prawo jazdy w Toruniu

Mieszkańcy dużych miast w wielu przypadkach są skazani na jeżdżenie autem. Wielu jednak boi się jeździć po Toruniu w godzinach szczytu. W naszej szkole uczymy kierowców jazdy samochodem w każdych warunkach, a godziny jazd po mieście dostosowujemy do stopnia zaawansowania kursantów. Nasi kursanci chcący zdobyć prawo jazdy, zawsze zaczynają od jazd w okresie małego natężenia ruchu. W miarę powiększania umiejętności, wprowadzamy kursanta w tajniki jazdy w czasie, w którym na drodze porusza się najwięcej aut. Naszym celem jest nauczyć ludzi jeździć odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Koszty naszych kursów prawa jazdy zostały tak skalkulowane, aby mogli sobie na nie pozwolić praktycznie wszyscy. Oferujemy nie tylko atrakcyjne ceny, ale także dogodne formy płatności. Oszczędnym polecamy skorzystanie z naszych często organizowanych promocji sezonowych.

Zapraszamy!